Будівлю закинутого басейну в Чернівцях можуть знести

Будівлю закинутого басейну в Чернівцях можуть знести

Фото з архівів molbuk.ua

У Чернівцях можуть знести будівлю закинутого басейну, що поблизу ліцею №20 (колишньої школи №27) на вулиці Воробкевича.

Про це повідомив на пресконференції міський голова Роман Клічук, пише molbuk.ua

На місці колишнього басейну може з’явитися реабілітаційний центр для дітей.

«Поки це розмови щодо знесення. Ми виходили на місце із архітекторами, проєктантами. Будівлю дуже важко переробити. У планах було створити реабілітаційний центр для дітей у цьому приміщенні. Та фахівці кажуть, що це обійдеться дуже дорого, і простіше будівлю знести і побудувати на цьому місці сучасну нову. Але поки що рішення не ухвалене. Дискутуємо, обговорюємо. Щойно дійдемо згоди, повідомимо громадськості», — сказав мер.

Басейн колишньої школи №27 зданий в експлуатацію в 1984 році. У 2011 році, після років роботи, він не відкрився із початком плавального сезону через відсутність ремонту.

Роботи з реконструкції басейну мали розпочати ще у 2019 році. Але вони так і не розпочалися, а приміщення почало нищитися.

Батьки школярів завжди хвилювалися, що їхні діти змушені навчатися поблизу аварійної будівлі. Будівля просто розвалюється. Тут завжди купи сміття, битого скла. Приміщення ніби загороджене, але в огорожі роблять прохід, тож туди часто викликали поліцейських.

У Чернівцях мешканці бульвару Героїв Крут, вулиць Воробкевича та Ентузіастів роками просили закрити доступ до аварійного приміщення басейну школи №27. Навіть створили електронну петицію з цього приводу на сайті міської ради.

Люди скаржилися, що у приміщення потрапляють підозрілі особи. Жителі району вимагали терміново зачинити всі входи та виходи в приміщення, вікна та двері, щоби убезпечити у майбутньому від жахливих випадків.

У серпні 2021 року співробітники поліції затримали чоловіка, який погрожував стрибнути із даху закинутого басейну школи №27 на вулиці Воробкевича.

У вересні 2021 року виникла пожежа на даху нефункціонуючого басейну. Горіло сміття на даху закинутого басейну, що біля школи №27. За висновками фахівців, причиною пожежі стали дитячі пустощі з вогнем.

А в жовтні 2022 року через стрілянину у Чернівцях біля школи №27 одна поліцейська загинула, один поліцейський отримав поранення.

Новини України