Через рішення Кабміну може повністю зупинитися криворізький ГЗК

Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, що входить до групи Метінвест, може повністю зупинитися через те, що Кабмін прийняв рішення про обмеження постачання електроенергії.

Як повідомив Мінпром, тепер  гарантії постачання електроенергію надаватимуться лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб. Директор ІнГЗК звернувся з листом до Кабміну і парламенту. В ньому звертається увага на те, що підняття рівня імпорту електроенергії до 80% (зараз це 30% з травня по вересень і 50% з жовтня по квітень)  відбулося без будь яких консультацій та обговорень.

На Інгулецькому ГЗК витрати на електроенергію становлять 51% від собівартості виробництва залізорудної сировини. Імпортна електроенергія занадто дорога.

-Придбання імпортної електричної енергії у розмірі 80 % від власного споживання стає недосяжним для ПРАТ “ІнГЗК” через зависоку ціну, що може призвести до повної зупинки комбінату. Лише внаслідок зупинки одного ПРАТ “ІнГЗК” виробництво залізорудної продукції в Україні скоротиться на 2,7 млн тон, що приведе до падіння ВВП на 4 млрд грн, втрати 0,7 млрд грн податкових надходжень та близько 150 млн дол валютної виручки, — сказано в листі.

Новини України