Ціни на уран знизились до мінімального рівня

Ціни на уран знизились до мінімального рівня

Фото: vesti.ua Ціни на уран впали до мінімального рівня у 2024 році

Сполучені Штати Америки та 20 інших країн анонсували плани щодо потроїння ядерних потужностей до 2050 року.

У червні ціни на уран на тлі ослаблення побоювань щодо обмеженості поставок впали нижче за $85 за фунт, тобто до мінімального рівня в 2024 р. Про це повідомляє Trading Economics.

Зазначається, що Міненерго США схвалило виділення $2,7 млрд на інвестиції в конверсію та збагачення урану всередині країни, що сприятиме збільшенню поставок. Це включено до законопроекту, що забороняє імпорт урану з РФ, на яку припадає чверть постачання до США та близько половини світового попиту.

Як пише видання, хоча законопроект обмежив доступність ядерного палива в короткостроковій перспективі, гнучкість та винятки у законодавстві пом’якшили побоювання його дефіциту. Водночас зниження видобутку урану на рудниках у Канаді та Казахстані, а також довгострокові прогнози зростання попиту підтримували зростання цін з кінця 2023 року. На даний момент США та 20 інших країн анонсували плани щодо потроїння ядерних потужностей до 2050 року. Лідирує Китай, в якому будуються 22 з 58 реакторів, що зводяться по всьому світу.

Як відомо, у травні 2024 року президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану до США. За даними Міненерго США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, що використовується у понад 90 комерційних реакторах США, що робило її іноземним постачальником №1.

Як повідомлялося, російська держкорпорація Росатом не чекає проблем від заборони США імпорту російського урану, бачить «лазівки» в забороні та їх використання американськими компаніями.

Джерело

Новини України