Для керівників наукових установ впровадять показники ефективності

Для керівників наукових установ впровадять показники ефективності

Ключовою ідеєю змін є встановлення конкретних цілей, результатів та ефективного менеджменту

Для керівників наукових установ впровадять показники ефективності

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про встановлення ключових показників ефективності (KPI) діяльності керівників наукових установ й нового підходу до роботи.

За інформацією Міністерства освіти і науки, ключова ідея – встановлення конкретних цілей, результатів та ефективного менеджменту в науковій сфері, а також забезпечення оновлення і омолодження керівних кадрів.

Нині у законі «Про наукову і науково-технічну діяльність» відсутні підходи до оцінювання роботи керівників державних наукових установ.

Тож у новому законопроєкті будуть упроваджені основні показники роботи керівників наукових установ.

Щоб оцінити, наскільки ці установи працюють ефективно, законопроєкт передбачає обов’язкове розроблення стратегій та напрямів їхнього розвитку, серед яких залучення грантових коштів для розвитку наукової установи й збільшення кількості молодих учених, зокрема на керівних посадах.

Законопроєкт допоможе науковим установам забезпечити подальший розвиток, поліпшити управління та впровадити нові інноваційні ідеї. Для наукових працівників ухвалення рішення матиме на меті розширення впливу на траєкторію розвитку наукової установи.

Новини України