Хусити створили затори в самому завантаженому порту світу

Хусити створили затори в самому завантаженому порту світу

Фото: Getty Images У порті Сінгапуру найбільші затори з часів пандемії коронавірусу

Судна обирають довші маршрути навколо Африки, щоб уникнути Червоного моря, де здійснюють напади єменські хусити.

Єменські хусити ускладнили морський трафік у Червоному морі та Суецькому каналі, що створило найбільші затори у Сінгапурському порту. Про це пише Reuters в середу, 26 червня.

Цей порт, і так один із найбільш завантажених у світі, стикається з тривалим періодом заторів, оскільки через переадресацію суден в обхід Червоного моря все більше контейнеровозів прямує в азійський морський хаб.   Зазначається, що затори в порту Сінгапуру є найгіршими з часів COVID-19.   Перевантаженість світових портів досягла 18-місячного максимуму. 60% суден очікують на якорі в Азії. Станом на середину червня на якірних стоянках очікували судна загальною місткістю понад 2,4 мільйона двадцятифутових контейнерів (TEU).   На відміну від пандемії, коли порти були переповнені через ажіотажний попит з боку споживачів, які не виїжджають за кордон. Зараз графіки судноплавства порушуються через це, що судна обирають довші маршрути навколо Африки, щоб уникнути Червоного моря, де єменські хусити з листопада 2023 року здійснюють напади на судна.

Раніше повідомлялося, що у Червоному морі через атаку хуситів затонуло друге судно — суховантаж Tutor.

Перед цим єменські хусити атакували українське судно Verbena двома протикорабельними крилатими ракетами в Аденській затоці. 

Джерело

Новини України