Ігор Терехов хоче, щоб Харків будував житло для здачі в оренду за кредитні кошти

До кінця року у місті планують відремонтувати 160 будинків.

Місто розробляє муніципальну програму розвитку орендного та доступного житла.

Мер Харкова Ігор Терехов у Берліні зустрівся з представниками Європейського інвестиційного банку. На зустрічі обговорили співпрацю у питанні будівництва муніципального житла. Банк погодився підтримати будівництво, повідомили у Харківській міській раді.

«Я б дуже хотів, аби ви як провідний банк, який допомагає Україні, подивилися, як можна спільно фінансувати цю програму. Ми виділяємо кошти з міського бюджету, але хочемо використовувати й кредитні ресурси під муніципальне житло», — сказав Терехов.

Як зазначив представник ЄІБ Гжегож Гайда, який відповідає за житлові проєкти, банк готовий надавати гроші для багатьох проєктів у сфері муніципального житла у містах України.

«Ми бачимо можливість надати кредит на будівництво такого житла, яке буде потім здаватися в оренду. Ця робота поки що триває, але загалом наша мета — запустити таке фінансування по всій Україні», — зазначив Гайда.

У Харківській міськраді розповіли, що у місті розробляють муніципальну програму доступного житла. Йдеться про оренду житла. Його реалізує Європейська економічна комісія ООН, фінансує уряд Німеччини.

Через війну у Харкові пошкоджені понад 9600 будівель, більшість це житлові будинки. Збитки сягають майже десяти мільярдів євро. У 2024 році зробити капітальний ремонт та реконструкцію планують у 160 будинках, ще близько 400 проєктів перебувають у роботі. Проте, за словами Терехова, одразу задовольнити попит на нове житло у Харкові буде вкрай важко. Тому у місті розробляють муніципальну програму розвитку орендного та доступного житла.

«Саме тому наше місто бере участь у міжнародному проєкті з впровадження доступних моделей оренди житла. Його мета — розробити муніципальну програму розвитку орендного та доступного житла в Харкові для різних цільових груп. В результаті буде сформований муніципальний житловий фонд для оренди або іпотеки. При створенні цієї програми буде використаний досвід Німеччини, зокрема, нашого міста-побратима Нюрнберга», — розповів Терехов.

Як писав UA-NEWS.in.ua, у Харкові хочуть побудувати підземне містечко за кошти інвесторів. Для цього потрібно 225 000 євро. 

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

Новини України