Жителі Харківщини купують житло за програмою «єВідновлення» у шести областях України

Більшість обирає нові домівки саме у Харківській області.

Житлові сертифікати за державною програмою «єВідновлення» використали 695 жителів Харківщини.

Із них 485 людей купили нове житло у Харківській області, інші 210 отримувачів сертифікатів обрали Київську, Львівську, Дніпропетровську, Полтавську, Закарпатську та інші регіони. Загальна вартість придбаних квартир і будинків склала понад 811 мільйонів гривень. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Комісії у 34 громадах області сформували 2267 сертифікатів про надання компенсації за зруйноване житло. Розмір компенсацій складає більше ніж 3,2 мільярда гривень. Крім того, в одинадцяти громадах уже затвердили рішення щодо надання компенсації на будівництво домівки, сума сягнула 124,1 мільйона гривень.

Також мешканці Харківщини отримують компенсації за пошкоджені домівки. Із початку дії програми до комісій подали 34 875 заяв щодо компенсації на ремонт житла. Найчастіше зверталися мешканці Ізюмщини, Харківського та Чугуївського районів. На сьогодні загальна сума таких компенсацій складає більше ніж два мільярди гривень. Із них понад 1,8 мільярда гривень уже виплатили, гроші отримали 19 669 людей.

Як писав UA-NEWS.in.ua, майже 2000 людей отримали відмови на отримання сертифікатів за знищене житло у Харківській області. Причини відмови можуть бути різними: не вистачило документів, що підтверджують право власності, немає фото- або відеофіксації для підтвердження руйнувань або комісія не може дістатися до об’єкта для оцінки через небезпеку.

Автор: Анна Шафранович

Джерело

Новини України