Кабмін дав 2,5 мільярда гривень на підготовку Харкова та області до зими

Кошти отримає і місто, і область.

Відновлювати енергосистему будуть за гроші від держави та з місцевого бюджету.

На засіданні 13 червня Кабінет міністрів України виділив для Харкова та Харківської області 2,5 мільярда гривень. Гроші призначені для відновлення енергетичної системи, встановлення когенераційних установок, блочно-модульних котелень і газових генераторів. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Тобто це кошти для того, аби взимку жителі Харківщини мали світло та тепло. На центральному рівні ми продовжуємо активні заходи з децентралізації енергосистеми. В основі цього плану два принципи. Перший — це доступність енергообладнання для людей, ОСББ, громад та бізнесу. Другий — це спрощення підключення та експлуатації цього енергообладнання», — розповів Шмигаль.

Зазначимо, виділення цих на відновлення енергосистеми анонсував Президент України Володимир Зеленський 24 травня під час наради у Харкові.

«Для підготовки Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 млрд грн. Половина суми — з резервного фонду державного бюджету, решта — з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок», — повідомляли тоді в Офісі президента.

Також тоді Зеленський доручив Шмигалю разом з Міністерством фінансів України та Нацбанком розглянути надання можливості енергогенеруючим підприємствам, які зазнали пошкоджень через війну, брати кредити для відновлення без застави.

Як писав UA-NEWS.in.ua, 17 травня Кабмін виділив понад півтора мільярда гривень на відбудову Зміївської ТЕС у Харківській області та Трипільської ТЕС на Київщині. 726 млн грн було виділено для державної компанії «Центренерго» з резервного фонду державного бюджету. Ще 826 млн грн — з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії проти України.

Автор: Анна Шафранович

Джерело

Новини України