Кабмін схвалив Матрицю реформ

Кабмін схвалив Матрицю реформ

Фото: Пресслужба Кабміну Матрицю реформ схвалили на засіданні уряду

Мова йде про план змін, який систематизує реформи та включає офіційно затверджені рекомендації і документи Єврокомісії, структурні маяки МВФ, План за програмою Ukraine Facility і умови Світового банку.

Кабінет міністрів затвердив план змін, який систематизує реформи в Україні з урахуванням рекомендацій та пропозицій партнерів – Матрицю реформ. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду у вівторок, 4 червня.

«Сьогодні ухвалюємо важливе та унікальне рішення для того, щоб змінити нашу країну. Ми офіційно затверджуємо Матрицю реформ та порядок моніторингу виконання наданих нам міжнародними партнерами рекомендацій та умов», – заявив він.

За словами Шмигаля, мова йде про план змін, який систематизує реформи та включає офіційно затверджені рекомендації та документи Єврокомісії, структурні маяки МВФ, План за програмою Ukraine Facility і умови Світового банку.

Прем’єр пояснив, що назву Матриця реформ обрали, бо є чітка пріоритетність, послідовність та оцінка впливу від кожної реформи на зростання економіки та відновлення України. При цьому її створили за сприяння Світового банку, а передбачені реформи були проаналізовані за методологією Центру зростання Гарвардського університету.

«На 2024 рік передбачено зробити понад 200 реформ. Сформовано близько 400 індикаторів їх реалізації», – заявив Шмигаль.

За його словами, є три пріоритети реформ:

  • Макроекономічні політики – це база для відновлення економіки та фінансової стійкості;
  • Інституційні зміни – антикорупційна боротьба, реформа правоохоронних органів, підвищення спроможностей України та регіональних інституцій;
  • Структурні реформи – це політики, що пов’язані з людським капіталом, а також заходи щодо спрощення торгівлі та покращення бізнес-середовища.

Шмигаль додав, що сьогодні запускається спеціальний вебпортал, де зібрані всі індикатори, зміст реформ, графік їх виконання.

«Матриця реформ – це унікальний інструмент для нашої держави. Кожна людина в режимі реального часу зможе побачити, що Україна змінюється», – запевнив він.

Нагадаємо, у травні влада ЄС остаточно схвалила План України, необхідний для реалізації програми Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро. Це дозволить нашій країні отримати транш у майже 1,9 млрд євро.

Схвалено проєкт плану реформ для вступу України в НАТО

Джерело

Новини України