Криза на ринку праці: яких фахівців не вистачає на Франківщині (ВІДЕО)

Криза на ринку праці: яких фахівців не вистачає на Франківщині (ВІДЕО)

Чергова криза на ринку праці в Україні. Якщо раніше – було мало вакансій, то зараз гострий дефіцит робочих рук. Наприклад у Франківську бракує водіїв комунального транспорту.

Про це інформує “Галка” з посиланням на “Подробиці”.

Комунальні автобуси й тролейбуси – основний громадський транспорт в Івано-Франківську. Але вже понад рік його виведення на маршрути – щоденний виклик для підприємства, каже директор “Електроавтотрасу” Віталій Голутяк. Компанія натепер має близько тридцяти вакансій водіїв.

“Доводиться переводити, наприклад, двозмінний графік в піковий режим, тобто, коли автобус їздить лише в час пік, там із 6:00 до 10:00, і потім із 14:00 до сьомої вечора. Іноді доводиться і скасовувати якісь випуски. Деякі водії, які виявляють таке бажання, працюють трохи більше норми. Зараз у воєнний час це дозволено”, – каже Голутяк.

Франківщина потребує працівників практично в усіх сферах, кажуть в обласному центрі зайнятості. Найбільше бракує спеціалістів тих професій, які вважалися “чоловічими” і вимагають фізичної сили.

“Токарі, фрезерувальники, електрогазозварники. Так, вони й раніше потребувалися, але зараз в набагато більшій кількості, дуже важко знайти кваліфікованих. Ми не можемо зараз забезпечити так роботодавця працівниками по причинах, зв’язаних із мобілізацією”, – відзначає заступник директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольга Шевчук.

Криза на ринку праці: яких фахівців не вистачає на Франківщині (ВІДЕО)

Робочої сили на ринку праці суттєво поменшало не лише на Прикарпатті, а й по всій Україні. Найбільший приріст вакансій, майже 20%, у сфері готельно-ресторанного бізнесу та туризму. На другому місці – сфера обслуговування. Шукають працівників переважно на Західній Україні. І це закономірно, зазначають експерти. Адже в тилові області релокувалися сотні підприємств.

По Львову на одного пошукача у сфері виробництва дві вакансії. Це тепер роботодавці ганяються за кандидатами. Захід України потребує фахівців зі сфери послуг і продажів: продавці, офіціанти, обслуга, бухгалтери, виробничники. На сході навпаки. Спочатку виробництво, потім вже продавці, бухгалтери, водії. В центрі баланс”, – експертка ринку праці Тетяна Пашкіна.

Криза на ринку праці: яких фахівців не вистачає на Франківщині (ВІДЕО)

Аби знайти працівників, роботодавці постійно ведуть активну інформаційну кампанію й підвищують зарплату. Та навіть на чималі гроші – знайти фахівця нині важко.

“У нас достатньо висока заробітна плата для водіїв. Одна із найвищих в Україні. Для того, аби працевлаштувати людину, вона повинна мати облікові документи, на жаль, не всі мають їх, і не всі готові їх зараз виробляти”, – додає директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк.

Дефіцит кадрів на ринку праці загострюватиметься, прогнозують експерти. І радять бізнесу напрацьовувати шляхи вирішення цієї проблеми.

Як писала “Галка”, через повномасштабне вторгнення та мобілізацію працівників франківським комунальним підприємствам бракує близько 300 робітників.

Новини України