Латвійський піаніст Осокінс: У ці часи треба слухати «Мелодію» Скорика чи твори Лятошинського

Латвійський піаніст Осокінс: У ці часи треба слухати «Мелодію» Скорика чи твори Лятошинського

Піаніст Андрейс Осокінс, організатор благодійного «Осокінського фестивалю свободи для України», який проводиться в Латвії, вважає, що в часи Великої війни світ має більше знайомитися з українською музикою, про яку раніше знав дуже мало; це збагачує не тільки слухачів, а й виконавців.

Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу. 

«На нашому Фестивалі звучить багато української музики: Лятошинський, Лисенко, Сильвестров, інші композитори. А також – багато авторів української поезії. Це важливо – познайомити латвійську публіку з цією чудовою, дуже тонкою, дуже різноманітною українською культурою. Ми ж її просто не знали, а вона така цікава. До того ж новинний контекст, війна, яка триває, по-особливому розставляють пріоритети, акценти у сприйнятті», – ділиться Осокінс.

На його думку, в ці часи треба слухати «Мелодію» Скорика чи твори Лятошинського, що є «важливим для загального взаємного духовного збагачення – слухачів та виконавців».

Музикант також пояснив, що на «Осокінському фестивалі свободи для України» російська музика не звучить. Це робиться з поваги до українських слухачів. «Ми розуміємо, що вони пройшли через страшні випробування й далі відчувають їх. Україна веде тепер таку важку війну. Тому ми повинні враховувати душевний стан українців – російська музика на цих концертах недоречна», — зазначив піаніст.

Крім того, він вважає, що це також допомогло та допомагає відкривати Латвії, світові «чудову українську музику». «Виявилось, що її так багато, а раніше ми цього зовсім не знали. Ми більше знали іншу світову, європейську класику… І ось тепер настав час виправляти цей перекіс, несправедливість», – підкреслив Осокінс.

Як повідомлялося, благодійний музичний «Осокінський фестиваль свободи для України» проходив у Латвії з 5 квітня по 12 травня. Він відбувається вже вп’яте і третій раз поспіль присвячується Україні (після початку повномасштабної російської агресії). Планується, що у 2025 році названий Фестиваль виїде з українською програмою в Німеччину, Францію, щоб засобами мистецтва розповісти про жахи війни та необхідність допомагати Україні. 

Новини України