Над Житомиром можна протягом кількох днів спостерігати зорепад Боотиди

Яскраве явище, яке ще протягом кількох днів можна спостерігати над Житомирщиною, розпочалося 27 червня та закінчиться 2 липня.

Зорепад Боотиди вже пройшов свій пік, який припадає на 27 червня. Найкраще дивитися на зірки в 3-годинний проміжок між заходом Сонця та сходом Місяця.

На Житомирщині зірковий дощ можна буде спостерігати у сузір’ї Волопасу. Як повідомляє сайт Міжнародної метеорної організації, потік Боотиди має сезонний характер і з’являється щороку в червні. У цей час Земля якраз перетинає орбіту комети Понса-Віннеке.

Відео дня

На піку активності потоку метеори летітимуть із сузір’я Волопаса, що знаходиться ліворуч від Великої Ведмедиці. Перешкодити спостереженню можуть міські вогні. Тому астрономи рекомендують спостерігати метеоритний дощ найкраще у тригодинний проміжок між заходом Сонця та сходом Місяця. І, зрозуміло, далеко від вуличного освітлення.

Радіант Червневих Боотид середніх широтах розташовується високо над південно-західним горизонтом. Для орієнтира необхідно знайти Ківш Великої Ведмедиці — його ручка вкаже на яскраву зірку трохи нижче за горизонтом. Це Арктур ​​– найяскравіша зірка сузір’я Волопас.

У період зорепаду Земля проходить крізь орбіту короткоперіодичної комети 7P/Понса-Віннеке. Дрібні частки кометної речовини, прямуючи до Землі, згоряють у атмосфері, даруючи спостерігачам явище метеорів, чи метеорного дощу.

Аби не було хмар.

Джерело: База даних з метеорів (00170) (англ.) http://www.ta3.sk/IAUC22DB/MDC2007/Roje/pojedynczy_obiekt.php?kodstrumienia=00170

Джерело

Новини України