Найстарший фермер Волині, наймолодший і жінка — фермер

Найстарший фермер Волині, наймолодший і жінка - фермер

Волинська ОДА в День фермера підготувала добірку матеріалів про вагомий фермерський труд і його яскравих представників краю.
Так,   найстаршим  фермером Волині вважається аграрій Роман Васильович Притолюк. ВІн  сорок років свого життя присвятив фермерській справі. З них – 35 років очолював приватно-орендне підприємство «Русь».
У 2013 році заснував нове фермерське господарство у Горохівській громаді, «Солюм-Русь», яке разом із досвідом і традиціями перейшло під опіку сина господарника, Романа Притолюка-молодшого.
В обробітку у фермерів 178 гектарів землі. Більше того, на фермі активно розвивають тваринництво, зокрема утримують поголів’я великої рогатої худоби.
Фермерське господарство «Солюм-Русь» надає роботу сімом працівникам, проте господарники прагнуть розвивати власні потужності, залучати більше землі та робітників.
Наймолодший фермер  — Олександр Богачук із Луцького району. ВІн очолює ФГ «Афіна-ЛанАгро».  Хоча Олександру лише 24 роки, у нього вже чималий досвід фермерування. Понад три роки тому молодий чоловік заснував сімейне фермерське господарство «Алексіо-Агро», яке успішно господарює до цих пір.
На сьогодні фермерське господарство «Афіна-ЛанАгро» обробляє понад 100 гектарів землі, де вирощують картоплю і сою. Близько половини земель фермер орендує у місцевих селян.
Хоча господарство у волинянина молоде, проте вже є амбітні плани розвитку. Зокрема, планують збільшити земельний банк, кількість робочих місць та придбати трактор. Для останнього Олександр Богайчук працює над залученням мікрогранту на розвиток власного бізнесу через застосунок «ДІЯ».
Серед позитивних прикладів жіночого фермерства —  очільниця волинського господарства «Озірці-Агро» Тетяна Новосад.  
Вона перейняла справу від батька Анатолія Притулюка, який у свій час очолював колгосп «Озірці». Зусиллями сільгосппідприємства у селі Озерці збудували школу, дитячий садочок та храм.
Спочатку пані Тетяна допомагала розвивати існуюче підприємство батька, а у 2009 році створила власне фермерське господарство «ОЗІРЦІ-АГРО».
На сьогодні під порядкуванням фермерки працює 28 робітників, агроном і чотири трактористи. Господарство «Озірці-Агро» обробляє 768 гектарів землі та утримує 430 голів великої рогатої худоби (з них 110 корів).

 

Новини України