Обмін полоненими: в Україну повернулися 14 нацгвардійців з ЧАЕС, які родом з Чернігівщини

31 травня Україна повернула з російського полону 14 нацгвардійців, які у лютому 2022 року несли службу на Чорнобильській атомній електростанції. Всі вони родом з Чернігівщини.

Про це повідомляє журналістка Суспільного, яка була присутня під час обміну полоненими.

Що відомо про обмін полоненими

Загалом 31 травня з російського полону вдалося повернути 75 людей.

Як повідомив у своєму Telegram керівник Офісу президента Андрій Єрмак, серед тих, кого вдалося повернути, — рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, НГУ, ДПСУ та цивільні. 19 людей, які потрапили в полон з острова Зміїний, 10 оборонців Маріуполя і з "Азовсталі", українські військові, що потрапили в полон на різних напрямках.

Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед визволених оборонців — 70 чоловіків і пʼятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

"Цього разу визволено з полону 37 представників Збройних Сил України, зокрема 13 бійців Військово-морських Сил та двоє представників Повітряних Сил. Також визволено з полону 21 нацгвардійця. Додому повертаються семеро Оборонців-прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок", — зазначили у штабі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕДАЛІ «ЗА ОБОРОНУ ЧЕРНІГОВА» ОТРИМАЛИ РОДИНИ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ ТА ТІ, ХТО Й НИНІ ПРОДОВЖУЄ БОРОНИТИ УКРАЇНУ

Зазначається, що повернути на рідну землю вдалося 19 захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також десять оборонців Маріуполя. Додому повертаються українці, захоплені в полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках.

За даними Координаційного штабу, цей обмін — 52-й з початку повномасштабного вторгнення Росії. Станом на 31 травня, визволити з полону РФ вдалося вже 3210 захисників та захисниць України.

Фото – Суспільне.

Источник

Новини України