Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

Владислава Міщанчук, учениця 9 класу Шосткинської спеціалізованої школи №1, вразила наукову спільноту своїм винахідливим проектом: маскувальною сіткою з трави. У результаті – ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.

Ідею сітки Влада побачила в інтернеті.

«Я побачила цікавий пост, де чоловік робив маскувальні сітки. Була спроба з ним зв’язатися, але, на жаль, ніякої інформації по технології дізнатись не вдалось. Тому вирішила зробити сама», – говорить Владислава.

В процесі роботи їй допомагали наставниці: вчителька хімії школи №1 Марина Мечик та старша викладачка кафедри хімічної технології високомолекулярних сполук Шосткинського інституту СумДУ Оксана Павленко

Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

Перший етап експерименту Владислава проводила на власному балконі, де на сітчасту основу вона посіяла газонну траву. Вже за тиждень зелень піднялась на 10 см. Далі, в лабораторії інституту, траву обробили сумішшю консервантів, підібраних експериментальним шляхом – гліцерином та діетиленгліколем.

Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

Ця екологічна альтернатива синтетичним маскувальним сіткам володіє низкою переваг:

  • Легкість. Завдяки використанню природних матеріалів сітка Владислави значно легша, ніж синтетичні аналоги, що робить її зручною для транспортування та використання.
  • Економічність. Виготовлення сітки з трави значно дешевше, ніж синтетичних варіантів. Це робить її доступнішою для широкого кола користувачів.
  • Екологічність. На відміну від синтетики, яка розкладається століттями, сітка Владислави біорозкладається, не завдаючи шкоди довкіллю.
  • Практичність. Сітка з трави швидко висихає після намокання, не втрачаючи своїх маскувальних властивостей. Крім того, вона не викликає алергії, що робить її безпечною для використання.
  • Універсальність. Сітку можна виготовляти будь-якого розміру та форми, а також використовувати для створення кікімор, маскування великої зброї, транспорта тощо.

«Приємно, що є діти, які цікавляться науковою діяльністю. Бо саме молоді доведеться відновлювати нашу країну. Працюємо всі разом для Перемоги!»,  наголошує Марина Мечик.
Владислава не збирається зупинятися на досягнутому. У наступному навчальному році вона планує продовжити роботу над проектом разом зі своїми наставницями. Їхня мета – підібрати для сітки фарби, які б дозволяли їй адаптуватися до різних сезонів та ландшафтів.

Шосткинська школярка розробила унікальну еко-сітку з трави

маскувальна еко-сіткаАвтор: ШосткаNews.Сity

Цікаво, що минулими роками ще одна учениця Марини Мечик Дар’я Лобунець створила папір з водоростей. Ця розробка була визнана кращою у Національному етапі Олімпіади геніїв “GENIUS Olimpiad Ukraine”. Проєкт Дар’ї з виборов Золоту медаль.

shostkanews.city

Новини України