“Скоріше за все, ТЕС у зимовий період не буде працювати”, – міський голова Бурштина

“Скоріше за все, ТЕС у зимовий період не буде працювати”, – міський голова Бурштина

Міський голова Василь Андрієшин каже, що найімовірніше Бурштинська ТЕС взимку працювати не буде. Тому громаді потрібні модульні котельні, а не це треба додаткові гроші –  15 млн гривень.

Про це на нараді в голови ОВА розповів міський голова Бурштина Василь Андрієшин, пише “Галка”.

Міський голова зазначає, що котельні будуть забезпечувати мешканців виключно теплом (без гарячої води). Вже зараз у місті немає теплої води.

“Скоріше за все, Бурштинська ТЕС у зимовий період не буде працювати, тому ми готуємося до будівництва котелень. Виходячи із ситуації, яка склалась, ми запросили спеціалістів зі Львова, розробили техніко-економічне обґрунтування проєкту будівництва котелень, звернулися до Міністерства енергетики, інфраструктурне міністерство та показали свої рішення. Вони задоволення, але зараз ми дещо доробляємо за їхньою пропозицією”, – пояснює Василь Андрієшин.

Він каже, що обладнання очікують вчасно. Чеська компанія готова встановити котельні та конденсаційні установки. Попри те, що обладнання буде, виникають інші проблеми: кошти на проєкт і на роботу. Василь Андрієшин додає, що для цього потрібно додатково 15 млн гривень. 

“Ми, звичайно, розраховуємо на свої кошти, але велика частина бюджету Бурштину надходить від ТЕС, а зараз вона не може оплатити податок, який вона винна місту. Тому, щоб ми розпочали роботи, нам вкрай необхідні кошти. Знаю, що області Бурштинська ТЕС щороку перераховує 150 млн і думаю, 10% область з задоволенням поділиться”, – каже міський голова Бурштина. 

Якщо зараз у місті розпочнуться роботи із встановлення котелень, за словами Василя Андрієшина, то до початку опалювального сезону мають завершити. Голова ОВА Світлана Онищук каже, що питання про виділення коштів потрібно вивчити й вирішити це спільно на нараді із депутатами облради.

Як писала “Галка”, на альтернативне теплозабезпечення Бурштина потрібно близько 50 млн гривень. У разі аварійної зупинки ТЕС у місті встановлять сім котелень.

Від початку повномасштабного вторгнення ТЕС кілька разів зазнавала обстрілів зі сторони рф. Один з нещодавніх – у ніч на перше червня. Тоді по області росія випустила чотири ракети – були пошкоджені житлові будинки, поранення отримав один чоловік.

Новини України