SpaceX спробує знову запустити Starship 6 червня


SpaceX спробує знову запустити Starship 6 червня

Федеральне авіаційне управління США (FAA) видало компанії SpaceX ліцензію на запуск для тестової місії Starship Flight 4. Наразі цей запуск запланований на четвер, 6 червня. Пуск відбудеться з космодрому SpaceX Starbase поблизу пляжу Бока-Чіка в Південному Техасі.

«SpaceX відповідає всім вимогам безпеки та іншим ліцензійним вимогам для цього тестового польоту», ─ йдеться в заяві FAA.

Як випливає з назви, місія SpaceX Starship Flight 4 є четвертим випробувальним польотом Starship і Super Heavy. У повністю зібраному вигляді вони мають висоту майже 400 футів (близько 122 м) і є найбільшою та найпотужнішою ракетою у світі.


SpaceX спробує знову запустити Starship 6 червня

SpaceX розробила Starship як повністю багаторазову систему запуску надважкої вантажопідйомності для місій на Місяць, Марс і за їх межами. Програма NASA Artemis, наприклад, вибрала Starship посадковим модулем для доставлення астронавтів Artemis 3 на південний полюс Місяця у 2026 році.

Але перш ніж Starship зможе полетіти на Місяць, SpaceX має довести, що її блискуча ракета з нержавіючої сталі може вийти на орбіту.

На сьогоднішній день компанія здійснила три тестових пуски (різного рівня невдалості):

Онлайн-курс «Delivery Manager» від Laba. Прокачайтесь у веденні комунікацій з клієнтами та створенні команд із delivery ІТ-продуктів.Лектор — сертифікований тренер з управління проєктами, Agile та SAFe. Детальніше про курс

  • невдалий дебют у квітні 2023 року, який знищив стартовий майданчик SpaceX, а також ракету;
  • другий політ у листопаді 2023 року, під час якого ракета не змогла досягти космосу;
  • останній запуск Starship Flight 3 18 березня 2024 року був більш успішним, і ракета вперше змогла досягти космосу. Однак зрештою ракета і її надважкий прискорювач були втрачені до того, як досягли кінцевих цілей.

Тепер SpaceX покладає великі сподівання на четвертий тестовий запуск, який запланований на 15:00 за Київським часом. Для запуску буде доступне 120-хвилинне вікно.

Новини України