ССО «Рейнджер»: від мобілізованого до бійця елітного підрозділу

ССО "Рейнджер": від мобілізованого до бійця елітного підрозділу

Окремий полк ССО «Рейнджер» активно веде набір новобранців до своїх лав.

Як відбуваються співбесіди та вибір посади, де проходять підготовку бійці та як «Рейнджери» готуються до боїв, розповів «Іспанець» — хлопець, родом із Львівщини, який вирішив приєднатися до лав спецпідрозділу та зараз проходить навчання, пише «Матриця свободи».

Складне рішення мобілізуватися

«Іспанець» завжди цікавився комп’ютерами та програмуванням. Війна застала його зненацька, і він, як і багато інших, задумався про мобілізацію. Спочатку невідомість і відсутність бойового досвіду його лякали, але бажання захищати свою країну було сильнішим.

«Якщо чесно, для мене це було дуже складне рішення. Я за всіма ознаками ніяк не тягнув на бойовика. Так, фізично здоровий, але спорт моїм хобі не був». Я більше тяжів до програмування, такий собі стандартний айтішник. Мене насамперед лякала невідомість і розуміння того, що я взагалі не знаю, як поводитися в бойових ситуаціях. Але більше я переживав, що мене ніхто і не вчитиме, а просто відразу відправлять не передову. У будь-якому випадку захищати країну потрібно, і, якщо чесно, краще самому вибрати собі підрозділ, ніж йти у невідомість. Я побачив інформацію про полицю Сил спеціальних операцій «Рейнджер» і вирішив зателефонувати», — розповів «Іспанець».

( Не) очевидний вибір

Співбесіда пройшла не зовсім так, як він очікував. Замість стандартних питань про військову службу, його розпитували про громадянське життя, захоплення та навички.

«Я спочатку залишив особисті дані, за кілька годин до мене зателефонував представник одного з батальйонів, запросив на співбесіду. Я з іншого регіону, тому розмова була онлайн відеодзвінком. Зі мною спілкувалися довго.

 Запитували про громадянське життя, ким працював, у яких є захоплення, чи проходив додаткові курси чи навчання. Загалом питань було дуже багато, і зрештою мені запропонували посаду оператора ударного дрона. Втім, якщо я захочу спробувати себе у бою, можу бути й стрільцем», — розповів боєць.

Здавалося б вибір був очевидний, враховуючи специфіку його роботи в цивільному житті, проте «Іспанець» обрав посаду стрільця.

«Я прийняв письмову згоду на посаду стрільця, тому що для мене це питання особистого зростання та боротьби зі страхами. А якщо чесно, я це рішення ухвалив під час спілкування.  На мій погляд, якщо люди стільки часу витрачають на кожного бійця, дізнаючись про нього все, обговорюючи всі його професійні якості, фізичні можливості, звички як хороші, так і погані, підбирають колектив у рамках роти, де людині було б комфортно, то думаю , Що і в бойових діях рішення командирів будуть чіткі, зважені та адекватні», — сказав «Іспанець».

Тренування на максимум

Після співбесіди все було вирішено дуже швидко. «Іспанця» та інших мобілізованих бійців із ТЦК привезли до навчального центру, де вони мали проходити навчання.

«Пізно ввечері до нас зайшов інструктор і сказав, щоб ми збиралися. Про маршрут ніхто нічого не говорив, і половина з нас жартувала – мовляв, ми не підійшли, і нас виганяють із армії. Потім була довга дорога автобусом до кордону, звичайно, ще перевірка – тут ми вже зрозуміли, що нас везуть на навчання. Чесно кажучи, ми були і в шоці, і в захваті. Враження шалені. Я кілька разів був за кордоном, але тоді це був відпочинок, а тут проходжу підготовку на крутій європейській військовій базі», — розповів боєць.

Їх розмістили поки що у маленьких казармах. Втім, як каже «Іспанець», казармами ці приміщення важко назвати, бо він бачив фото ще радянських, і вони значно відрізняються.

«Перші враження – це просто круто. Але нас одразу попередили, що така розкіш ненадовго, бо на нас чекають ліси, поля та гори. І вже наступного дня розпочалися важкі будні військової підготовки.

Інструктори дуже уважні, розуміють, коли ти можеш більше вичавити з себе, а коли вже просто не можеш. Ми вивчаємо, як правильно рухатися, розуміти одне одного. Погодження командного духу тут просто неймовірне. На базі є інструктори з України, які допомагають зрозуміти завдання, ввічливо та терпляче перекладають мільйон наших питань.

Ми намагаємося, як кажуть, не гальмувати, але часто бувають смішні ситуації, і ми регочемо всі разом – і українці, і інструктори країн-партнерів, і ось тут виникає відчуття справжньої підтримки та єдності. Ганяють нас жорстко, але ми розуміємо, що кожен урок, кожні навички, що відпрацьовуються – це те, що допоможе бути справжнім професіоналом», — каже боєць.

Підрозділ – друга сім’я

Незважаючи на різний рівень фізичної підготовки, усі бійці підтримують один одного.

«Насамперед відбувається злагодженість колективу, щоб ти звик до роботи де завгодно і з ким, ти маєш відчувати плече побратима та його підтримку. Сильніше допомагають слабше – це аксіома, але до кінця навчання, я так гадаю, всі будуть, як у нас кажуть, «рексами». Незабаром розпочнеться новий цікавий період, де ми вивчатимемо закони виживання та безпосередньо бойову роботу», — розповів «Іспанець».

Він зізнався, що це його перші такі навнання, і вони його дуже захоплюють:

«Для мобілізованого відразу потрапити на таку базу – це неймовірна мотивація та міцна база знань. І, звичайно, я хотів би порадити хлопцям – потенційним мобілізованим, що краще самому вибирати підрозділ, а не ховатися і чекати на невідомість. Коли вибираєш сам, то точно знаєш, що на тебе чекають, про тебе турбуються, завжди підтримають і допоможуть. Бо підрозділ – це твоя друга сім’я.

Як приєднатися до «Рейнджерів»?

 Наразі спецпідрозділ «Рейнджер» шукає мотивованих і сміливих бійців у свою команду. Підрозділ обіцяє та гарантує:

 • гідне ставлення командирів;

 • проходження служби за професійним спрямуванням;

 • бойову підготовку відповідно до стандартів НАТО;

 • своєчасне грошове забезпечення лише на рівні спеціальних підрозділів;

 • допомога у мобілізації чи переведенні з інших підрозділів ЗСУ;

 • своєчасну ротацію, у межах 3-х місяців у зоні ведення бойових дій;

 • супровід та допомога у повній реабілітації;

 • повне забезпечення речовим майном та засобами індивідуального захисту;

 • грошове забезпечення на рівні спеціальних підрозділів від 27 до 150 тисяч гривень;

 • використання нових зразків озброєння та роботизованих систем ураження

Щоб потрапити до спецпідрозділу, телефонуйте у відділ персоналу Rangers за телефоном +38 093 810 75 67.

Також ви можете переглянути більше інформації про підрозділ у соціальних мережах:

 • Телеграм-канал .

 • Фейсбук .

Новини України