Трьох фігурантів «справи кримських мусульман» відправили на примусову судово-психіатричну експертизу – адвокат

Трьох фігурантів «справи кримських мусульман» відправили на примусову судово-психіатричну експертизу – адвокат

Еміль Курбедінов   Трьох фігурантів «справи кримських мусульман» відправили на примусову судово-психіатричну експертизу – адвокат

Російські силовики направили фігурантів «справи кримських мусульман» із Джанкоя Енвера Халіллаєва, Арсена Кашку та імама мечеті у селі Лобаново Вахіда Мустафаєва на примусову судово-психіатричну експертизу до Сімферопольської лікарні. Про це громадському об’єднанню «Кримська солідарність» розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Адвокат назвав подібні дії «способом тиску на заарештованих у політично мотивованих кримінальних справах».

«По-перше, це обумовлено тим, що ФСБ у справах з тероризму намагається максимально «впхнути» все, що можна, зокрема такі експертизи – через брак якихось залізних доказів провини наших підзахисних. По-друге, це такий підхід, може хтось захоче «косити» під божевільного, хоча ніколи таких приводів не було. По-третє, це небезпечна тенденція. Сьогодні це просто «накат» практики поміщення людей без законних підстав до психіатричної лікарні, а завтра ніхто не застрахований від застосування медичних препаратів», – заявив Курбедінов.

Вранці 5 березня у Криму пройшла хвиля масових обшуків у будинках кримських татар. У Бахчисараї слідчі дії пройшли у активістів «Кримської солідарності», а у Джанкойському районі – у релігійних діячів. Загалом обшуки відбулися у будинках 10 кримських татар. Їх звинуватили в участі у «терористичній організації».

26 квітня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт кримським татарам з Джанкоя та Джанкойського району — Енверу Халілаєву, Наріману Аметову, Алі Мамутову, активісту Арсену Кашка та імаму мечеті в селі Лобаново Вахіду Мустафаєву.

Сторона захисту заявляла клопотання про зміну запобіжного заходу на утримання під домашнім арештом, проте суд відхилив їх, посилаючись на докази звинувачення. Слідчі ФСБ заявили, що «кримські татари можуть втекти від слідства, вплинути на свідків чи знищити докази».

Новини України