В Анкарі відбулися Дні української культури

В Анкарі відбулися Дні української культури

У столиці Туреччини минулими вихідними відбулися Дні української культури, в межах яких було організовано покази кінокартин сучасного українського кінематографа «Захар Беркута» та «Культура vs війна», анімаційного фільму «Микита Кожум'яка», а також відкрито виставку картин львівської художниці Ольги Довгань-Левицької «Ритуали і квіти». 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

В Анкарі відбулися Дні української культури

«Фільми і навіть мультфільм, які ми обрали для показу, розповідають про боротьбу українців за свою свободу, за свою землю. Це актуально було і в 13-му столітті, коли відбувалися події фільму «Захар Беркут» і нині, коли українці виборюють свою незалежність. І навіть малий Микита Кожум'яка рятує цей світ від зла, що Україна робить зараз», – сказала в коментарі Укрінформу голова Української спілки в Анкарі Ірина Амбаркютюкоглу. 

В Анкарі відбулися Дні української культури

За її словами, кінопокази збирали повну залу як представників української діаспори в Анкарі, так і громадян Туреччини, які цікавляться українською історією, культурою, мистецтвом.   

В Анкарі відбулися Дні української культури

«Зізнаюся чесно, що влаштувати такий кінофестиваль непроста справа, бо вимагає координації багатьох процесів, досягнення домовленостей, та й фінансова сторона – не без зусиль. Але ми впоралися і маємо велику надію на те, що такий захід стане традиційним, буде розширюватися, наповнюватися іншими складовими. Наші цілі — підтримати громаду, створив український простір, дати можливість зібратися та спільно зануритися у сучасне українське кіномистецтво, а що не менш важливо – дати історичні пояснення, розуміння нинішніх подій, російсько-української війни, тутешній спільноті, представникам турецького суспільства», – сказала в коментарі Ірина Амбаркютюкоглу. 

За її словами, було отримано гарні відгуки від тих, хто провів вихідні, відвідавши Дні української культури в Анкарі. 

В Анкарі відбулися Дні української культури

«Окрема подяка компанії Onur Inşaat та її керівнику Онуру Четінджевізу за сприяння та допомогу в організації Днів української культури в Анкарі. Ми раді, що компанія, яка реалізує важливі будівельні проєкти в Україні, зокрема з відновлення руйнувань внаслідок російських атак, підтримує і такі проєкти як наш, сприяючи таким чином збільшенню українського якісного контенту в Туреччині», – додала пані Ірина. 

В Анкарі відбулися Дні української культури

У програмі кінопоказів також було продемонстровано короткометражний фільм «Вішаканіа» турецького режисера Альпа Аслана, відзнятий у Львові без бюджету на мобільний телефон. Цей короткометражний фільм брав участь у різних кінофестивалях та отримав нагороду  в номінаціях «Найкращий кримінальний короткометражний фільм» та «Найкращий монтаж» на Чилійському кінофестивалі. Також його було відібрано до показу на фестивалі Iphone Film Festival MoziMotion.

В Анкарі відбулися Дні української культури

Як повідомляв Укрінформ, на виставці української художниці Ольги Довгань-Левицької «Ритуали і квіти», яка діє в Анкарі до 10 червня, представлена серія картин-оберегів, виконаних у стилі наївного мистецтва із зображенням символів України та Анатолії.

Новини України