В Україні дозволили “бодяжити” бензин біоетанолом: це вб’є старі авто українців

Народні депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт №3356-д, який передбачає додавання біоетанолу до бензину.

Цей законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді ще у листопаді 2020 року з метою виконання директиви Європейського парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 року.

Законопроєкт передбачає створення нормативно-правової бази для розвитку виробництва та використання рідкого біоетанолу на транспорті.

З 1 травня 2025 року оператори паливного ринку повинні додавати до бензину не менше 5% біопалива, зокрема спеціального технічного спирту, який виготовляють із рослинної сировини.

Це правило не стосується бензину з октановим числом від 98 та бензину для Міністерства оборони України та Державного агентства резерву.

Введення цих норм повинно сприяти зменшенню шкідливих викидів в атмосферу та покращенню екологічної ситуації в країні.

Зазначається, що додавання біопалива до бензину не вплине на роботу двигунів автомобілів, проте покращить екологічну ситуацію в країні.

Водночас важливо, щоб бензин з біоетанолом відповідав встановленим нормам якості, щоб його можна було використовувати в будь-якому авто.

Виконання цього закону вимагатиме від операторів ринку палива адаптації до нових стандартів та інвестицій у відповідні технології.

Багато автовиробників, таких як Volkswagen, Audi, Renault та Peugeot, дозволяють використання бензину з масовою часткою біоетанолу не більше 10%.

Однак старі двигуни можуть не підходити для використання такого палива.

Біоетанол може призводити до корозії паливної системи, а також знижувати ефективність роботи двигуна, що може призвести до підвищеного зносу та пошкодження деталей старих автомобілів.

Деякі українські АЗС спробували продавати бензин з біоетанолом кілька років тому, проте попит на цей вид палива був невеликим.

Багато мереж відмовилися від нього через низький рівень обізнаності споживачів та недостатню підтримку з боку держави.

[b]Читайте також: Коли категорично не можна заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі[/b]

Водночас, зі збільшенням кількості нових автомобілів, які підтримують використання біоетанолу, попит на таке паливо може зрости.

Новини України