В УСПП розкритикували рішення щодо імпорту 80% електрики — ЗМІ

В УСПП розкритикували рішення щодо імпорту 80% електрики - ЗМІ

Фото: zn.ua З 1 червня 2024 року українці і бізнес платять суттєво більше за світло

Бізнес і уряд мають спільно напрацювати правила щодо імпорту електроенергії та модернізації інфраструктури, вважають промисловці.

Ініціатива Кабміну щодо незастосування графіків відключень до підприємств, які імпортують 80% від свого споживання електроенергії, може мати значні наслідки для їх роботи. Про це сказав президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах у коментарі для МінПрому.

За його словами, підприємства, які не матимуть змогу імпортувати електроенергію, не будуть захищені від примусових відключень, що негативно вплине на виробничі процеси.

«Крім того, імпорт електроенергії може бути дорожчим, ніж внутрішнє постачання. Бізнес може зіткнутися з підвищенням витрат, що негативно вплине на їхню конкурентоспроможність і фінансову стабільність», – зазначив Кінах.

Саме тому, за його словами, позицією УСПП є підготовка спільно із урядом, енергогенеруючими компаніями, бізнес-асоціаціями, експертами та профільними інституціями програми залучення інвестицій під модернізацію енергетичної інфраструктури, що позитивно вплине на енергетичний сектор України у довгостроковій перспективі.

Як відомо, Кабмін ухвалив зміни до постанови, які передбачають, що будь-який промисловий об’єкт має імпортувати 80% електроенергії для своїх потреб. Укренерго, зі своєї сторони, гарантує промисловості ще 20%. Тим часом представники бізнесу закликали владу переглянути це рішення.

Нагадаємо, з 1 червня 2024 року Кабмін суттєво підвищив тарифи на електроенергію для населення – до 4,32 грн/кВт-год. Одночасно в Україні підвищили граничні ціни на електроенергію для бізнесу.

Джерело

Новини України