Вчені розшифрували алфавіт кашалотів

Вчені розшифрували алфавіт кашалотів

Це відкриття стало доказом того, що великі комбінаторні системи вокалізації є рідкісними у тваринному світі, але вони все ж таки не є суто людськими й можуть бути присутніми в інших видів.

Вчені розпізнали варіації «клацань» морських гігантів — кашалотів, які являють собою щось на зразок алфавіту. Про це пише Science Alert.

У дослідженні члени природоохоронної ініціативи Project CETI виявили, що серії клацань кашалотів тривалістю менше ніж дві секунди являють собою своєрідні коди. Це — основні одиниці мови китоподібних.

«Ми проаналізували вокалізації, записані більш ніж у півсотні різних кашалотів у період з 2005 по 2018 рік. Загалом вдалося ідентифікувати 8719 різних кодів, які ми змогли розділити на 21 дистанційний тип коду, визначений вченими в попередніх дослідженнях. Кити або по черзі вимовляли ці коди, або створюють шаблони на рівні окремих кодів, а також загальну структуру приспіву. Автори дослідження вважають, що деякі якості кодів, використовуваних кашалотами, залежать від контексту розмови», — йдеться в повідомленні.

За словами дослідникіів, до таких якостей належать:

  • подовження або скорочення кодів;
  • коди не прив’язані до кількості клацань;
  • додаткові клацання, що додаються до базового коду.
  • Водночас різні ритми та темпи клацань, схоже, не відповідають певному контексту. За словами авторів дослідження, разом цей набір різних функцій кодів створює велику комбінацію різноманітних звуків, подібну до фонем у людському алфавіті.

Нагадаємо, раніше вчені пояснили наймасовіше викидання дельфінів. Майже півтисячі дельфінів-гринд викинулися на берег в Австралії, врятувати вдалося кілька десятків тварин.

Новини України