Вчені виявили унікальні зміни в мозку у людей з фобіями

Вчені виявили унікальні зміни в мозку у людей з фобіями

За даними вчених, фобія є найпоширенішим тривожним розладом, на який страждають понад 12% людей.

Дорослі з фобіями мають іншу структуру мозку, ніж люди з іншими формами тривожності. Про це повідомляє MedicalXpress.

«Мало хто вивчав зміни в структурі мозку, пов’язані з конкретними фобіями. Ті дослідження, що були проведені, зазвичай базувалися на невеликих вибірках і досліджували лише окремі ділянки мозку», — кажуть вчені.

Тому для більш детального вивчення дослідники проаналізували МРТ-скани понад 1400 дітей і дорослих, які страждають на ту чи іншу фобію, а також майже 3000 людей, які її не мають.

Найпоширенішими виявилися фобії тварин (739 учасників) та фобії, пов’язані з кров’ю, травмами або ін’єкціями (182 учасники).

Вчені виявили, що у людей з фобіями збільшена товщина деяких ділянок лобової кори головного мозку, а також зменшений розмір таких ділянок, як хвостате ядро, путамен і гіпокамп.

Змінені ділянки беруть участь у процесах мозку, пов’язаних зі страхом, таких як рух, відраза та емоційна обробка.

Однак розмір мигдалеподібного тіла, яке є центральним регулятором страху та агресії в мозку, у людей з фобіями не відрізнявся.

У людей з фобіями крові, травми та ін’єкцій зміни були більш глибокими, ніж у тих, хто боїться тварин, що підтверджує ідею про те, що ці фобії пов’язані з вищими когнітивними процесами. Можливо, саме тому цей тип фобій може викликати як страх, так і огиду.

Зазначається, що ці зміни в структурі мозку не були виявлені у людей молодше 21 року. На думку дослідників, вони проявляються тільки в дорослому віці.

Раніше повідомлялося, що жінки можуть бути більш стійкими до космічного впливу, ніж чоловіки.

Новини України