Відключення світла влітку можуть тривати по 10 годин, – експерт

Українцям поки не варто розраховувати на зменшення тривалості відключень.

 

Відключення світла влітку можуть тривати по 10 годин, а поліпшення ситуації очікується у вересні, повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Ранок.LIVE.

«Якщо у нас зараз з вами по 6-7 годин відключення, то, очевидно, ми будемо очікувати відключення у липні по 10 годин. З чим це пов’язано? Це пов’язано з втратою генерації. Якщо місяць тому Міненерго називало цифри 8 гігават втраченої маневрової потужності, то остання заява представників Євросоюзу, що Україна вже втратила 9,8 ГВт потужності після останнього обстрілу гідроелектростанцій. Тому у нас немає генерації, ми не можемо максимально покрити імпортом наші потреби», – сказав Попенко.

Він також зазначив, що поліпшення ситуації очікується у вересні. А до цього буде відключення світла по 6-8 годин.

Відео дня

«Два енергоблоки атомних станцій, які зараз поставили на ремонт, повернуться не раніше кінця серпня, тобто ситуація вирівняється десь на вересень. Я думаю, у вересні ми навіть щось спробуємо більше дати у мережу. А до цього періоду ситуація не зміниться», – вважає експерт.

Ситуація в енергетиці України

Народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк заявив, що наступної зими в Україні можливі відключення електроенергії по 10 годин на добу.

5 червня стало відомо, що до повномасштабного вторгнення внутрішнє виробництво електроенергії в Україні становило близько 55 ГВт електроенергії – одне з найбільших у Європі. Наразі ця потужність виробництва електроенергії впала нижче 20 ГВт через обстріли або через російську окупацію, яка вивела ці електростанції з ладу.

Джерело: УНІАН

Джерело

Новини України