У Полтаві вперше провели «Старти Надії» для ветеранів та їхніх сімей
У полтавській “Акварені” відбулися водні естафети “Старти надії” серед учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, ветеранів, сімей загиблих бійців, захисників та захисниць України, членів їхніх родин.
Змагання, що проходили 7 березня, зібрали п’ять пар учасників, кожна з яких складалася з дорослого та дитини.
“Дуже приємно поплавати, взяти участь. Вода лікує, кажу я зі свого досвіду: вона дуже очищає голову, знімає всі негоди”, – поділився враженнями Артем, військовий із Харківської області, який спеціально приїхав до Полтави на змагання.
Захід відвідали представники місцевої влади: заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, керівниця управління молоді та спорту ОВА Марина Трохименко та в.о. директора Полтавського обласного центру “Спорт для всіх” Олександр Іванов.
«Такі спортивні змагання проводимо в області вперше. Кожен старт у цьому басейні – це крок уперед, символ надії на майбутнє, сповнене перемог, здоров’я та єдності. Це можливість разом долати труднощі, підтримувати один одного і нагадувати, що навіть після найважчих випробувань завжди є шанс на новий злет, – сказав Антон Чубенко. – Сьогодні ми зібралися тут не лише для того, щоб спробувати свої сили, витривалість і спортивний азарт, а й щоб відчути єдність, підтримку та тепло спільноти, яка цінує мужність і самопожертву. Цей захід – більше ніж змагання, це наші щирі слова подяки захисникам, учасникам бойових дій та їхнім сім’ям. Вони щодня доводять свою відданість і незламність».
Учасники змагались у п’яти різних естафетах. Один із військовослужбовців, який брав участь разом із донькою, розповів: “Я провів час із дитиною. Для мене це найголовніше зараз, тому настрій дуже хороший. Я регулярно ходжу плавати в Акваарену; це дуже допомагає розслабитися й відновитися”.
Ініціатором проведення змагань став Ігор Першин, реабілітолог, який проводить заняття з відновлювальної акватерапії для ветеранів, військових та осіб з інвалідністю.
“Кожна людина та кожне поранення індивідуальні, тому тут немає жорстких меж. Хлопці приходять до мене, ми трохи спілкуємося, потім займаємося. Це дуже допомагає як для відновлення, так і для спілкування з однодумцями, щоб швидше адаптуватися до мирного життя”, – розповів реабілітолог.
Усі учасники естафет отримали медалі, грамоти та солодкі подарунки.
Подібні заходи не лише сприяють фізичному відновленню, а й допомагають військовим відволіктися від думок про війну та налагодити спілкування з родиною.