Водій, який у Луцьку на смерть збив дитину, перебуває на волі

Водій, який у Луцьку на смерть збив дитину, перебуває на волі

Водій, який у Луцьку на смерть збив дитину, перебуває на волі

Засуджений на шість років позбавлення волі чоловік, який у Луцьку на переході на смерть збив дитину, живе в себе вдома.

Більше того, він сідає за кермо і їздить вулицями під час комендантської години. Про це пише Сила Правди.

Три роки тому, 6 червня 2021 року, Артем Приходько на пішохідному переході збив батька з двома дітьми. Постраждалі саме переходили проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переході. Їх усіх госпіталізували. За два тижні після аварії 9-річний Богдан Позняковський, так і не прийшовши до тями, помер. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає, зокрема, до восьми років позбавлення волі.

Його батько Олександр Позняковський отримав інвалідність, а Артемові Приходьку суд дав шість років тюрми і максимальний термін позбавлення водійських прав. З’ясувалося, що він перевищив швидкість, а побачивши на «зебрі» сім’ю, навіть не гальмував. Вирок не змогли виконати одразу, адже винуватець аварії зник.

Його оголосили в розшук і в лютому 2023 року знайшли. Чоловік повинен був відбувати покарання у Городоцькому виправному центрі на Рівненщині, але проживає у себе вдома. 

За іронією долі, мешкає винуватець смертельної аварії в багатоповерхівці поруч з Луцьким міськрайонним судом. Сусіди водія-вбивці кажуть, що той веде нічний спосіб життя та їздить за кермом у комендантську годину.

Виявилося, що Городоцький виправний центр №131 подав до суду клопотання про звільнення Артема Приходька від подальшого відбування покарання у зв’язку з важкою хворобою. Справа в тім, що засуджені щороку мають право на два тижні відпочинку за межами виправного центру, тож ще 11 жовтня 2023 року Артема Приходька відпустили у цю відпустку, з якої він так і не повернувся. Захворів.

Лучанина оформили в терапевтичне відділення Ківерцівської лікарні, де лікар Олександр Слижук діагностував у засудженого важку сердечну недугу. На основі висновку медиків виправний центр, власне, і звернувся до суду з клопотанням відпустити Приходька.

У суді з’ясувалося, що хворобу серця, яка дала шанс Артемові Приходьку уникнути відповідальності за смертельну аварію, у Ківерцівській лікарні діагностували без залучення кардіологів і власних апаратних обстежень. 

До речі, Артем Приходько, окрім покарання у вигляді обмеження волі, повинен був сплатити постраждалим два мільйони гривень компенсації моральної шкоди. Проте досі не зробив цього.

6 червня цього року минає третя річниця з дня аварії, в якій загинув Богдан Позняковський. За цей час його мама Іванна втратила дитину, здоров’я, спокій і віру в справедливість.

Яким буде рішення суду у справі Артема Приходька, стане відомого згодом.

 

Новини України