У Китаї побудували потужний синхротрон

У Китаї побудували потужний синхротрон

Науковці з Інституту фізики високих енергій Китайської академії наук прогнозують, що точність вимірювань зросте і відбуватиметься в масштабі наносекунд, а не мілісекунд, як вимагають нинішні стандарти.

У Китаї наприкінці 2024 року мають відкрити новітнє джерело фотонів високої енергії HEPS. Воно може похвалитися одними з найпотужніших у світі джерел синхротронного рентгенівського випромінювання, які являють собою прискорювачі електронів, створені спеціально для генерації синхротронного випромінювання. Про це пише Interesting Engineering.

Об’єкт знаменує собою важливу віху для Китаю і ставить країну в один ряд з країнами, що мають джерела синхротронного випромінювання четвертого покоління.

HEPS круглої форми. Він побудований недалеко від Пекіна. Наразі там спостерігається велика активність — вчені проводять налаштування тисяч компонентів.

«Встановлення системи вакуумних камер, що має вирішальне значення для збереження яскравості та стабільності світла, завершиться до кінця червня. HEPS зробить революцію в наукових дослідженнях завдяки виробництву високоенергетичних рентгенівських променів, які полегшують точне дослідження зразків на нанорівні. Порівняно з синхротронами третього покоління, такими як Шанхайський центр синхротронного випромінювання, окружність якого становить 432 метри і який вважається найсучаснішим синхротроном у Китаї, HEPS забезпечить у тисячі разів більшу ефективність досліджень», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, SpaceX будує мережу із супутників-шпигунів для розвідувального агентства США. Очікується, що це дасть змогу американській розвідці спостерігати за всім, що відбувається на Землі.

Новини України