У Нацполіції пояснили, чому росіяни б’ють по базах відпочинку у Харківській області

За останній час були обстріляні три бази відпочинку.

Ворог використовує тактику спаленої землі.

Останнім часом російські окупанти атакують бази відпочинку у Харківській області. За останні тижні було щонайменше три ракетних удари по базах у різних районах регіону. Як зазначив начальник ГУ Нацполіції у Харківській області Володимир Тимошко, російська розвідка знає про те, на базах живуть переселенці. Ворог б’є по них, аби змусити людей виїжджати.

«Намагання примусити виїхати населення, бо для них також не є таємницею, розвідка в них працює досить гарно, про те, що на вказаних об’єктах зачасту мешкають вимушено переселенці, внутрішні переселенці. Зокрема, в Балаклії мешкала сім’я вимушено переміщених осіб, там, нагадаю, було вісім дітей і четверо дорослих, які всі постраждали, різний ступінь тяжкості, не тяжкі, однак постраждали. У тому ж Змієві учора загинула цивільна особа і троє поранені — це також були внутрішньо переміщені особи, які там мешкали», — сказав Тимошко в ефірі «Суспільного».

До початку повномасштабної війни у Вовчанській громаді було багато баз відпочинку, однак майже всі з них знищені ворогом. Росія використовує тактику спаленої землі, аби зробити Харківську область не придатною для життя територією.

«Це виключно терор з метою примусити якомога далі від Харківської області відселити людей, щоб Харківщина стала пустинною територією, щоб з Харкова виїжджали люди і щоб ми розміщували внутрішньо переміщених осіб не в Харкові, а десь далі. Тактика спаленої землі», — зазначив Тимошко.

Як писав UA-NEWS.in.ua, увечері 3 червня ворог бив по селу Хотімля у Старосалтівській громаді, була пошкоджена база відпочинку. Люди не постраждали. Унаслідок удару загорілися дев’ять будинків на колесах, 15 металевих будинків, чотири яхти та один катер. На село скинули дві керовані авіабомби.

Уночі 3 червня російські військові обстріляли село Дачне у Слобожанській громаді (неподалік Змієва). П’ять російських ракет поцілили по базі відпочинку. Унаслідок обстрілу загинув чоловік, двоє людей постраждали.

У Черкаській Лозовій 19 травня під удар потрапила база відпочинку. Росіяни застосували тактику повторного удару, били двома ракетами «Іскандер-М» із території Бєлгородщини. Загинули шестеро людей, у тому числі вагітна. Наступного дня знайшли фрагменти тіла чоловіка. 28 людей постраждали, зокрема медики.

Автор: Анна Шафранович

Джерело

Новини України