У Сімферополі «зацвів» Салгир (фото)

У Сімферополі «зацвів» Салгир (фото)

Від тридцятиградусної спеки протягом останніх днів страждає і флора ботсаду в Сімферополі   У Сімферополі «зацвів» Салгир (фото)

Головна річка Криму набула характерного зелено-оранжевого кольору перед мостом на Київській вулиці, вздовж паркану університетського ботанічного саду.

На поверхні майже стоячої води повністю бетонованого русла утворилися численні килимки тину, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Такий процес у біології, як правило, називають активним розмноженням ціанобактерій – синьо-зелених водоростей. Це характерно для неглибоких поверхневих вод, які одержують багато сонячного світла і не справляються з природним самоочищенням. Відбувається процес саморозкладання бактерій, внаслідок чого у воду потрапляють метан, сірководень, аміак та інші токсичні речовини.

У Сімферополі «зацвів» Салгир (фото)

«Цвітіння» річки Салгир у Сімферополі

Слід також додати, що від тридцятиградусної спеки протягом останніх днів страждає флора ботсаду. Там на деяких ділянках помітно пожухла, вигоріла трава та інші однорічні рослини.

У жовтні 2023 року повідомлялося, що у Криму через посуху відбувається масове обміління річок. Так, Салгир практично не отримує підживлення із Сімферопольського водосховища, оскільки воду заощаджують на потреби кримської столиці. Живлення річки відбувається за рахунок приток і стоків.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

Новини України