У столиці презентували культурний проєкт «Поліфонія особистості з Анатолієм Матвійчуком»

У столиці презентували культурний проєкт «Поліфонія особистості з Анатолієм Матвійчуком»

У Києві у п'ятницю пройшла презентація культурного проєкту «Поліфонія особистості з Анатолієм Матвійчуком», у рамках якого буде проведена низка публічних інтерв'ю із відомими українськими культурними діячами.

Презентація цього проєкту відбулася в Укрінформі.

«В Анатолія виникла ідея запропонувати такий цикл програм, який називається «Поліфонія особистості». І у такій формі сторітелінгу (публічного інтерв’ю — ред.), ми хочемо поспілкуватися саме з видатними митцями сучасності, приділити увагу ширшому знайомству з ними, знайомству з творчістю цих митців, тому що є видатні особистості і не всі їхні риси творчості, цікаві здобутки відомі загалу», — зазначив керівник Національної філармонії Михайло Швед.

У столиці презентували культурний проєкт «Поліфонія особистості з Анатолієм Матвійчуком»

За його словами, першим, з ким відбудеться це публічне інтерв’ю, буде лауреат Шевченківської премії, народний артист України Анатолій Пономаренко.

Надалі у рамках реалізації цього проєкту плануються зустрічі із скрипалем Кирилом Стеценком, поетом-піснярем Вадимом Крищенком, донькою композитора Мирослава Скорика Міланою та іншими.

Автор цього проєкту Анатолій Матвійчук поінформував, що особи, долучені до реалізації цієї ініціативи, планують саму розмову митця про своє особисте і потаємне доповнювати музикою — наприклад, камерними музичними жанрами чи сольним виконанням мелодій (на фортепіано чи скрипці тощо).

«Бо вербальна інформація, яка таїться у слові, і невербальна, яка захована у музиці, мають йти поруч, вони мають взаємодіяти, мають посилювати одне одного і створювати цю синергію, яка надзвичайно емоційно впливає на людей. Слово, обрамлене у музику, набуває якихось зовсім інших акцентів», — зазначив Матвійчук.

У столиці презентували культурний проєкт «Поліфонія особистості з Анатолієм Матвійчуком»

Ці творчі зустрічі відбуватимуться орієнтовно щомісяця у музичному салоні Національної філармонії. Під час них важливі для української культури особистості розповідатимуть про себе і відповідатимуть на запитання залу і ведучого.

Старт проєкту запланований на 11 червня на 17:00. Ті, хто бажає відвідати цей сторітелінг-вечір за участі Пономаренка, можуть придбати на нього квитки на сайті філармонії.

Окрім цього, за даними Шведа, вони будуть здійснювати відеозаписи цих програм, які згодом будуть доступні на Ютуб-каналі Національної філармонії.

Відповідаючи на запитання Укрінформу щодо тривалості реалізації цього проєкту, керівник Національної філармонії зазначив, що вони намагатимуться реалізовувати його якнайдовше.

Як повідомлялося, 6 червня у Великій Британії відбувся перший етап масштабного міжнародного проєкту«Culture VS War» за участі українського гурту «Антитіла».

Новини України