У Вільнюсі понад 30 країн приєднались до плану відновлення культурного сектору України

У Вільнюсі понад 30 країн приєднались до плану відновлення культурного сектору України

На міжнародній конференції у столиці Литви 31 країна прийняла «Вільнюський заклик до дій для відновлення культурного сектору України».

Про це повідомляє Міністерство культури та інфомаційної політики, передає Укрінформ.

Як зазначається, документ підготовлений міністерствами культури Литви та України.

Зокрема, підписанти закликають «поставити сектор культури в авангард процесу стабілізації, відновлення та відбудови України, реінтеграції тимчасово окупованих територій та сталого післявоєнного розвитку».

Крім того, країни наголосили на підготовчій ролі Вільнюської конференції до Конференції відновлення України 2024, яка відбудеться 11-12 червня в Берліні. Там вперше відбудеться дискусія про відновлення культурного сектору України. Зокрема, країни підкреслили намір сприяти інтеграції культури в усі відповідні дискусії щодо відновлення України, включно з Конференцією відновлення України в Італії у 2025 році.

Серед підписантів — Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Естонія, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія, США, а також міжнародні організації.

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, коментуючи оновлений план дій у сфері культури України, зазначив: «Ви пообіцяли Україні підтримку. Ми віримо вам і ми знаємо, що разом, об’єднавши зусилля нашої країни, європейської спільноти, інших країн, які доєднуються до високої місії порятунку української культури, а значить і світової культури, ми можемо розраховувати на високий і найважливіший результат».

Як повідомлялося, в Україні армія РФ пошкодила або зруйнувала 1080 пам’яток культури, найбільше — на Харківщині.

Новини України