Україна використала зброю США для ударів по території РФ – Associated Press

Україна використала зброю США для ударів по території РФ – Associated Press

Установка HIMARS готується завдати удару, фото ілюстративне   Україна використала зброю США для ударів по території РФ – Associated Press

Упродовж останніх днів Україна використала американську зброю для ударів по території Росії, повідомляє агенція Associated Press 5 червня з посиланням на чиновника однієї з країн Заходу.

Агенція уточнює, що ударів було завдано після того, як президент США Джо Байден дозволив Україні використати американську зброю для ударів по обʼєктах на території РФ. Які саме цілі на російській території уразили українські військові, не уточнюється.

31 травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президент Джо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.

Однак дозвіл поширюється тільки на території, що безпосередньо прилягають до Харківської області, де впродовж останніх тижнів російські війська перейшли кордон і окупували кілька прикордонних територій. Удари по російських тилах (якщо йдеться про міжнародно визнану територію Росії), зокрема з використанням ракет ATACMS, Вашингтон, як і раніше, не підтримує.

В опублікованому 31 травня інтервʼю The Guardian президент України Володимир Зеленський знову закликав США надати дозвіл на застосування далекобійних ракет по обʼєктах у глибині російської території. Без такого дозволу з боку США, наголосив Зеленський, Україна не зможе використати проти цілей у Росії ракети, що поставляються іншими країнами, зокрема Великою Британією, попри те, що Лондон зняв обмеження на використання своєї зброї.

Низка європейських держав, а також голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтримали дозвіл Україні застосовувати західну зброю для ударів по військових цілях у Росії.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

Новини України