Замміністра соцполітики пояснила свої слова про те, що українцям треба довше працювати

Замміністра соцполітики пояснила свої слова про те, що українцям треба довше працювати

Фото: facebook.com/darina.marchak

Українська нація старіє. Зараз 18% населення у віці 65+ років, а співвідношення працюючих і пенсіонерів складає 1 до 1. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак, пояснюючи свої слова про те, що українцям потрібно довше працювати та накопичувати собі на пенсію.

Марчак запевнила, низьке співвідношення працюючих і пенсіонерів — головне обмеження для зростання пенсій в Україні. І додала: населення України скорочується, а дітей народжується все менше.  Підстав же очікувати покращень у демографії поки немає, підсумовує чиновник. Вона запевнила, що в Мінсоцполітики є проєкт Стратегії демографічного розвитку, ціль якої — стабілізувати ситуацію.

Щодо своїх слів про те, що українцям треба довше працювати, замміністра вважає, що чим довше людина платить страхові внески, тим більше це, через формулу обрахунку пенсії, збільшує її розмір.

— Сьогодні цей страховий принцип працює далеко не ідеально. Тому ми вже розробили проєкт реформи солідарного пенсійного забезпечення, — написала Марчак.

Представниця міністерства також написала, що кожна людина, яка виходить на пенсію, — це мінус на ринку праці, а Україні «потрібно буде відновлювати економіку, відбудовувати зруйноване».

— Саме тому ми маємо стати країною активного довголіття, — вважає Марчак.

Як вихід вона пропонує робити власні накопичення на пенсію. На її думку, солідарні пенсії «дають найвищий рівень заміщення пенсій для осіб, які отримували невисокі зарплати».

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що країні цього року вистачить коштів у бюджеті на соціальні виплати, зокрема пенсії та субсидії, завдяки новій допомозі від США.  В Україні з 1 квітня зріс розмір мінімальної зарплати. Також для частини пенсіонерів збільшились виплати.
Джерело

Новини України