Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Захоплюючі музеї Києва, які працюють зараз та зможуть зацікавити дитину

Розповідаємо, де дітям буде цікаво і пізнавально водночас. А головне – куди вони захочуть прийти ще раз. Отже, музеї!.. Спокійно. Цікаві музеї.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Національний науково-природничий музей Національної академії наук України

Це місце має відвідати кожен бодай раз. Особливо якщо у вас є діти, вам цікаво дізнатися про природу, доісторичні часи та просто подивитися на колекції стародавніх знахідок, скарбів надр землі та багато інших див природи.

Що очікує відвідувача музею: 24 зали загальною 8 тис. кв. метрів, в яких зібрано понад 30 тис. експонатів.

Це місце, де зібрано минуле та сучасне, жива природа та нежива, а сам музей складається з чотирьох підрозділів:

  • Палеонтологічний;
  • Геологічний;
  • Ботанічний;
  • Зоологічний;

Ми радимо виділити як мінімум півдня, аби подивитися усю експозицію, включаючи колекцію мінералів, діорами, ландшафтні експозиції, моделі сцен із доісторичного життя.  

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Океанаріум «Морська казка»

Музей з живими експонатами, що перенесе вас у світ океанів та морів, познайомить з підводними жителями: рибами, медузами, рептиліями. Загалом музей налічує 3000 підводних мешканців з 200 видів.

Експозиція та сам інтер’єр океанаріума може цілком скласти гідну конкуренцію деяким європейським «колегам», адже тут є 50 акваріумів, відкриті та закриті басейни та підводний тунель, що вміщує 200 000 л води, тобто на цілий тролейбус. В кінці експозиції можна буде придбати тематичні сувеніри на морську тематику.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Музей «Становлення української нації»

Унікальний та креативний спосіб занурити відвідувача в історію і показати послідовно, як зароджувалася і затверджувалася українська нація впродовж століть. Не можна не зазначити, що це – перший в Україні інтерактивний музей історії, де залучено сучасні технології.

Відвідувачі побачать 100 реалістичних 3D фігур визначних історичних постатей, сцени, мультимедійні матеріали, діорам і все це про 1500 років історії української нації. Це місце, де сучасне тісно поєднане із сьогоднішнім, дзеркало українського народу на всіх етапах його шляху.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Київський музей порцеляни

Музеї – це не завжди про щось історичне, старовинне і наукове. Це може бути й про прекрасне, витончене, крихке і в той самий час нездоланне. Досить символічно, що його відкрито саме під час повномасштабного вторгнення.

Музей створив український журналіст Олександр Швець. Він збирав колекцію порцелянових витворів мистецтва 30 років, перевозячи їх з різних країн та континентів. Музей поділено на 4 зали, в яких розміщено вироби мануфактур з Іспанії, Японії, Китаю, Чехії, Китаю, України та інших країн.

Серед експонатів можна побачити також знаменитого півника із Бородянки, який став символом незламності українського народу. Це ідеальне місце для тих, хто шукає прекрасного, естетичного і незвичайного і хоче прищепити це своїм дітям.      

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Музей просто неба у Пирогово

Національний музей народної архітектури та побуту України, який в народі називають просто “музей Пирогово”. Музеї просто неба – це корисний і культурний відпочинок з можливостями повністю зануритися в атмосферу. Одним з найкращих музеїв українського побуту, архітектури та етнографії можна без перебільшення назвати це місце.

Музейний комплекс складається автентичних хат, з майстернями, клунями та іншими спорудами що відображають собою архітектуру та стиль регіонів України, а саме: Півдня, Поділля, Полісся, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини та Гуцульщини. На території комплексу можна також відпочити, взяти участь у майстер-класах або святковий заходах для дітей.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Київський планетарій

Важко знайти дитину, яку б не цікавив загадковий космос, з його планетами, зірками, таємницями далеких галактик. Тим паче, що в Київському планетарії пропонуються різноманітні інтерактивні програми: «Подорож Сонячною системою», «Таємниці невидимого Всесвіту», «Оркестр під зорями Jazz, Pop, Rock», «Сонце: наша жива зірка».  

Заклад також часто влаштовує різні цікаві заходи, програми для дітей, історії та пригоди, які викликають справжнє захоплення навіть у найменших відвідувачів. А на згадку можна буде купити цікавий сувенір на космічну тематику.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Музей історії України у Другій світовій війні

Ще одне must-to-visit місце, що має настільки ж величну історію, як і саме значення цього місця. Якщо бути точнішим, то це навіть не музей, а цілий меморіальний комплекс, що коротко називають також «Музей війни». Він складається з головного корпуса та головної площі меморіального комплексу, де розташований монумент «Батьківщина-мати», один із головних символів Києва.

Під скульптурою розташовано сім залів, які присвячені історії України у Другій світовій війні 1939-1944 років. Але на цьому експозиція не закінчується і відвідувачів відкриті виставки та заходи, присвячені боротьбі України проти російської агресії. Місце саме по собі просякнуто атмосферою величі, боротьби, та важкого, героїчного шляху. 

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Експериментаніум: музей науки і техніки

Діти – це дослідники по своїй природі. Вони обожнюють експериментувати, їм цікаво досліджувати, вивчати, дивитися, відчувати світ на дотик. Їм цікава наука, але не та, яку викладають за одноманітною програмою, а та, яку можна побачити, оцінити і зрозуміти.

В експозиції цього інтерактивного музею представлено 300 експонатів, які наочно демонструють закони фізики: механіки, оптики, акустики, електромагнетизму, а також як працює людське тіло. В музеї часто влаштовують цікаві наукові шоу, а після екскурсії можна посидіти в кафе.  

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Національний музей історії України

Один з найвеличніших музеїв не лише в столиці, але й по всій Україні. Тут усе буквально дихає історією від стародавніх часів до сьогодення і зберігається понад 800 000 експонатів з усіх епох. Найціннішими експонатами є ювелірні вироби, які зберігаються у філіалі музею «Скарбниця», який розташований, на території Києво-Печерської Лаври.

Але враховуючи, що історія не стоїть на місці, поповнюються та експонати та влаштовуються тематичні виставки. Тому заклад запрошує на нові заходи, зокрема присвячені повномасштабному вторгненню з боку РФ, обороні Азовсталі, концтабору Ягідне, історії українського прапора, боротьбі за незалежність та багато чого іншого.

Куди піти з дітьми: 10 цікавих музеїв Києва

Музей історії туалету

Не в кожному місті можна знайти музей, присвячений такій делікатній темі. Що цікаво, людство по-різному вирішувало питання природної потреби організму, придумуючи різні винаходи, способи облаштування “місць для усамітнення”.

Ба більше, ця сфера людського життя вимагає не менш відповідального ставлення до себе та довкілля. Тут можна дізнатися багато цікавого про винайдення туалету, каналізації, сьогоднішні проблеми довкілля, пов’язані з цим питанням та багато іншого. Особливо від цього місця в захваті діти, адже вони люблять щось неординарне, цікаве та неочікуване.

Новини України