Уже кілька днів триває будівництво платного громадського туалету на майдані Незалежності.
Головною причиною розміщення його там міська влада називає проблему з інклюзивними вбиральнями в центральній частині обласного центру.
Відомий ветеран та керівник ГО «Зруш скелю», яка пропагує ідею безбар’єрності в містах України, Євген Сивопляс публічно звертається до влади Рівного за запрошенням проінспектувати об’єкт:
— Дуже важливо починати такі будівництва після консультацій з громадськими організаціями. Адже у нас є великий досвід, який говорить, що не вміють у нас проектувальники та підрядники будувати інклюзивні об’єкти та припускаються багатьох помилок. Бо під час проектування таких об’єктів завжди присутній людський фактор, який потім виливається у неправильне покриття підлоги, розмір дверей та інші речі. Нещодавно ми дивилися проєкт будівництва нового корпусу психіатричної лікарні у Луцьку. Хоч об’єкт обласного значення, але проектант дуже важко орієнтувався у питаннях інклюзивності. Окрім цього, після проектування дуже важливо стежити за підрядником, який здійснює будівництво.
Якщо йдеться про громадську вбиральню, то дуже важливо, на якому рівні вона буде знаходитися від тротуару. Важливо знати, чи буде при вході якесь підвищення, чи будуть пандус та сходи й куди будуть відкриватися двері. Важливими є й розміри туалету. Адже довжина кабінки має бути 1,6 метра, а ширина — 1,5 метра. Ширина дверей кабінки має бути не менша за 90 сантиметрів, щоб туди можна було заїхати на візочку. У туалеті для людей з інвалідністю мають бути поручні, має бути гігієнічний душ, кнопка виклику персоналу зі шнуром. Він потрібен, якщо людина з інвалідністю упала, то щоб, лежачи на підлозі, вона могла дотягнутися до цього шнурка та покликати на допомогу. Туалет має зачинятися з середини. Бо у нас є приклади, коли з середини не можна зачинитися.
Всередині кабінки мають бути гачок для одягу, дозатор для мила, паперові рушники та повітряна сушка. Все це має знаходитися на такий висоті, щоб людина з інвалідністю, коли тягнеться до повітряної сушки, то вода не стікала їй по ліктях. Йдеться про висоту в 1,10 метра. У кабінці мають бути дзеркала з важелем, який буде натискатися, щоб дзеркало можна було більш до себе нахилити. Кран має теж бути важільного типу. Адже у людей бувають проблеми, коли вони не можуть розкрити кулак. Тому людина з інвалідністю має мати можливість повернути та закрити кран кулаком, а не пальцями. Покриття у туалеті має бути з протиковзкої плитки. Це спеціальна плитка з високим коефіцієнтом антиковзання.
Якщо це один туалет, то на дверях мають бути позначки, щоб люди з далеку змогли зрозуміти, що це туалет. Загалом рекомендую міській владі запросити нас, щоб ми могли усе проінспектувати та перевірити. Ми з радістю приїдемо до Рівного, якщо буде таке запрошення.
Читайте також по темі:— Це хороше місце, — Шакирзян про туалет в центрі Рівного