Україна отримала від ЄС транш у €1,9 млрд

Україна отримала від ЄС транш у €1,9 млрд

Фото: Getty Images Україна отримала третій транш від ЄС у червні

З початку повномасштабної війни ЄС надав Україні майже 35 млрд євро прямої бюджетної допомоги.

Україна отримала від Євросоюзу 1,9 млрд євро. Це третій транш у межах програми Ukraine Facility, повідомив Мінфін у четвер, 27 червня.

«З початку повномасштабної війни ЄС надав Україні майже 35 млрд євро прямої бюджетної допомоги. Ці кошти сприяли підтримці макроекономічної стабільності, а також дозволяють забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб. ЄС є ключовим партнером України, що продовжує відігравати вирішальну роль у прискоренні нашої перемоги та зміцненні економічної стійкості країни», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як відомо, 24 червня Україна підписала кредитну угоду з ЄС на 27 млрд євро у межах програми Ukraine Facility.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС на саміті у Брюсселі погодили програму підтримки України на 50 млрд євро під назвою Ukraine Facility. Вона розрахована на період 2024-2027 рр. Передбачається, що надходження фінансування за Ukraine Facility залежатиме від виконання Києвом 100 квартальних індикаторів.

Раніше у поточному році Україна вже отримала 6 млрд євро фінансової підтримки від ЄС – у березні та квітні – за виконання п’яти індикаторів першого кварталу. У другому кварталі треба було виконати дев’ять індикаторів.

Наступні транші в межах Ukraine Facility наша країна отримуватиме щоквартально, за умови виконання індикаторів визначених у Плані України.

Джерело

Новини України