Українські клуби в європейських чемпіонатах: Прометей тримає марку, Мотор та Барком – поки що не вражають

Лідери українського баскетболу, гандболу та волейболу намагаються інтегруватися у турніри країн Балтії, Німеччини та Польщі

Українські клуби в європейських чемпіонатах: Прометей тримає марку, Мотор та Барком – поки що не вражають

Масштабна військова агресія Росії проти нашої країни внесла свої корективи і до національних чемпіонатів. У трьох футбольних дивізіонах все обмежилося зняттям великої кількості клубів (тут мова про Першу та Другу ліги). У хокеї – втратою всіх клубів «відмовників», які грали минулого сезону в Суперлізі, у тому числі й Донбасу. А ось баскетбол, гандбол і волейбол втратили клуби-лідери: Прометей через конфлікт з Федерацією баскетболу країни пропускає чемпіонат, волейбольний Барком-Кажани грають у польській волейбольній Суперлізі, а гандбольний Мотор опинився у Другій німецькій Бундеслізі.

Оцінюємо, як складається турнірна доля трьох провідних українських клубів на «легіонерському хлібі».

ПРОМЕТЕЙ

Провідний український баскетбольний клуб останніх років тримає марку. Прометей, який обрав місцем своєї тимчасової резиденції Ригу, у чемпіонаті Латвійсько-Естонської ліги йде на першому місці. У 13-ти матчах чемпіонату в активі української команди 12 перемог та одна поразка (19 листопада від Калєва). У ВЕФу, що йде на другому місці, ті ж 12 перемог, але в 15-ти матчах.

Читайте також: Дубинський: Ми домовилися з Федерацією, що наступного сезону Прометей зіграє у Суперлізі

Досить успішно Прометей виступає і у Єврокубку. Після дев’яти зіграних турів українці йдуть на четвертому місці (п’ять перемог та чотири поразки). Аналогічні результати, до речі, і у Венеції, що займає третій рядок.

МОТОР

А ось найкращий український чоловічий гандбольний клуб поки що не вражає. Регулярний учасник Ліги чемпіонів – Мотор – поки що серед аутсайдерів Другої німецької Бунесліги. Так, нині склад у запорожан далеко не той, яким був кілька років тому, але все ж таки результати флагмана українського гандболу пригнічують.

Після 16 турів Мотор, тимчасовим будинком якого став Дюссельдорф, займає 18-е місце з 20-ти команд, перебуваючи в зоні вильоту. В активі запорожено три перемоги, нічия та 12 поразок. Набравши сім балів, Мотор відстає від рятівного 17-го місця на чотири очки, від лідера – на 22.

Українські клуби в європейських чемпіонатах: Прометей тримає марку, Мотор та Барком – поки що не вражають

Фото – ГК Мотор

Очки Мотор набирав переважно у матчах із такими ж аутсайдерами: перемоги над Вольфом Вюцбургом (20-те місце на даний момент) та Ростоком (19-та позиція), нічия з Гроссшвальдтом (13-те місце). Із загального ряду виділяється хіба що перемога над Потсдамом (8-та позиція).

Не тішать результати Двигуна і в другому за значимістю єврокубку. Після шести зіграних турів запорізька команда посідає у своїй групі непрохідне п’яте місце. В активі Мотора перемога, нічия та чотири поразки. Причому всі свої очки Мотор взяв у матчах з найгіршою командою групи – португальським Аквас Сантасом. Щоправда, і відставання запорожан від четвертої позиції, що дозволяє пробитися до плей-офф, лише два бали.

БАРКОМ-КАЖАНИ

Волейбольний Барком-Кажани, який отримав місце в елітному дивізіоні чемпіонату Польщі, у сусідній країні базується у Кракові. У чемпіонаті справи у львів’ян поки що йдуть не найкращим чином: три перемоги та 13 поразок у 16 матчах. Як наслідок, 14-е місце в таблиці при 16-ти учасниках чемпіонату. Відрив від зони вильоту становить 12 балів, від восьмого місця Барком-Кажани відстають на ті ж 12 очок.

Українські клуби в європейських чемпіонатах: Прометей тримає марку, Мотор та Барком – поки що не вражають

Дві з трьох перемог львів’яни здобули над аутсайдерами – Чарні Радом (15-те місце) та Бєльсько-Бялої (16-та позиція), а також вкотре обіграли представника верхньої частини таблиці – Белхатув, який наразі йде на останньому прохідному, восьмому місці.

Джерело

Новини України