За кількістю AI-компаній Україна — друга в Центрально-Східній Європі

За кількістю AI-компаній Україна - друга в Центрально-Східній Європі

Україна посідає друге місце серед країн Центральної та Східної Європи за кількістю компаній, що працюють у сфері штучного інтелекту – 243 компанії та близько 5200 фахівців.

Такі дані дослідження «AI-екосистема України: таланти, компанії, освіта» наводить Міністерство цифрової трансформації, передає Укрінформ.

Згідно з оприлюдненими даними, із загальної кількості ІТ-спеціалістів в Україні (307 тис.) фахівці у сфері штучного інтелекту (АІ) становлять менше 1%, проте протягом останніх 10 років кількість AI/ML-спеціалістів зросла у п’ять разів і станом на січень 2024 року їх було 5 200.

Як зауважують дослідники, активна міграція спеціалістів за кордон внаслідок війни веде до дефіциту кваліфікованих кадрів на внутрішньому ринку, стримуючи розвиток галузі.

Найпоширенішими професіями серед фахівців є Data Scientists та ML Engineers, які разом становлять 63% від усіх спеціалістів в індустрії.

Станом на кінець 2023 року в Україні працювало 243 AI-компанії. Це другий показник серед країн Центральної та Східної Європи після Польщі (301 компанія). За останні чотири роки в Україні зʼявилися 34 нові AI-компанії.

Згідно з даними дослідження, 76% з 243 АІ-компаній засновані в Україні та/або українцями за кордоном.

55% офісів українських AI-компаній знаходяться у Києві, де сконцентровано найбільший пул талантів – 47,5%.

Як повідомлялося, Міністерство цифрової трансформації, Київська школа економіки та Швейцарська вища технічна школа Цюриха відкривають 20 грантових місць для магістрів – здобувачів освіти за програмою «Мікро- та наноелектроніка».

Новини України