Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою — Міноборони

Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою - Міноборони

Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою, зокрема з використання штучного інтелекту в безпілотних системах.

Як передає Укрінформ, про це заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила під час першого засідання з питань імплементації Політичної декларації щодо відповідального використання ШІ у військовій сфері, організатором якого є Сполучені Штати Америки, повідомляє пресслужба Міноборони.

«Україна використовує штучний інтелект, аби зберегти життя людей за рахунок розвитку оборонних технологій. Тоді як Росія, застосовує штучний інтелект "Шахедів", знищуючи все у зоні досяжності її зброї: лікарні, заклади освіти, дитячі будинки тощо», — зазначила Черногоренко.

Політичну декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері за ініціативою американської сторони минулого року підписали 46 країн, серед яких Україна, Сполучені Штати, Японія та інші країни Африки, Європи й Північної Америки.

У Міноборони зауважили, що ця ініціатива сприяє створенню міжнародної системи відповідальності, й показовим є те, що серед підписантів немає Росії.

«Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою. Ми маємо рішення, як ефективно використовувати ШІ у розробках безпілотних систем. Деякі варіанти вже протестовані і навіть використовуються на передовій», – підкреслила заступниця міністра оборони

Як повідомлялось, у 2020 році уряд ухвалив розпорядження № 1556-р «Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні». Реалізація Концепції передбачена на період до 2030 року. Також було затверджено Дорожню карту для реалізації Концепції на 2021-2024 роки.

Новини України